Direcció, programació i comunicació

Joaquim Roqué

Traducció i coordinació de voluntaris

Francesc Arnau

Coordinació de convidats

Núria Ribera

Coordinació de projeccions

Bora Roqué

Assessoria de continguts

Albert Requena, Marta Ter, Datecuenta

Comitè de selecció

Xavier Cairó, Patricia Soler, Ramon Mas, Joaquim Roqué

Comissió organitzadora Ribes de Freser

Teresina Artigues, Jaume Palmès, Jordi Badet, Eugeni Casals, Muti Saló, Bora Roqué, Francesc Arnau, Joaquim Roqué

Organització seu Cassà de la Selva

Josep Ferrer

Organització seu Figueres

Xavier Cairó, Carles Font

Organització seu Queralbs

Imma Constans

Organització seu Museu Etnogràfic

Roser Vilardell, Janina Subirana

Organització seu Vall de Núria

Laura Costa, David Codony

 

Obras seleccionadas en secciones a competición

 SECCIÓN CORTOMETRAJE

Título Autor/es País de producción
Ainhoa Iván Sáinz-Pardo España
2x1=1 Jesús de Farinña España
Menu Carlos Bigorra Badia España
72% Luís Quílez Catalunya
Remember everything, to not forget anyone Enrico Chiarugi Italia
Indios y Vaqueros Emilia Ruiz Catalunya
Block 24 Fernando Pozo España
Vuelta al mundo Leticia Dolera España
CERDITA Carlota Pereda España
The Last Embrace Saman Hosseinpuor Irán
En cuarto oscuro Luigi  Abanto Varese España
D'hom Javier Blanco, Francesc Colomina España

 

 SECCIÓN LARGOMETRAJE

 

Título Autor/es País de producción
Volar Bertha Gaztelumendi  España
Facing death with wirecutter Sarwar Abdullah Iraq
3000 Nits  Mai Masri Palestina, Francia, Líbano, Jordania, UAE, Qatar
La meva pell Realitzadors: Carlos Collazos i Judit Aranda
Productor: Josep Cabayol
Catalunya
Perseguits i salvats

Directors: Daniel Serra i Jaume Serra
Productor: Daniel Domenjó 

Catalunya
The cinema travellers Shirley Abraham, Amit Madheshiya India
Peixos d'aigua dolça
(en aigua salada)
Marc Serena i Biel Mauri Catalunya
The Albino's Trees  Masakazu Kaneko Japón

SECCIÓN MEDIO AMBIENTE

Título Autor/es País de producción
Las mujeres del Wangki Rossana Lacayo Nicaragua
The Book Ark Jan Schekauski Alemania
Owino Javier Marín & Yusuf Razzaque España
The Albino's Trees Masakazu Kaneko Japón
Durienses: Las especies endémicas del Duero Carlos Rodríguez España 

 

SECCIÓN MONTAÑA

Título Autor/es País de producción
Aires al cim Xavi Rodrigo Catalunya
Dhaulagiri, ascenso a la montaña blanca Guillermo Glass & Cristián Harbaruk Argentina / Nepal
La TPE Travessa del Pirineu amb Esquís Xavi Fanlo, Isaac Moreno, Edu Rifa Catalunya
Islàndia Pep Hubach Catalunya
Parasol Peak Tom Tanzer Austria
Amazigh 4.167 Alícia Almiñana i Eduard Jornet Catalunya

SECCIÓN REPORTAGES DE FOTOGRAFÍA

Título Autor/a País de producción
Camins Cristian Coll Catalunya
Cicatrices David Arribas España
Vietnam waterworld Frédéric Becquelin Miler Francia
Schlag. El sacrificio de un deporte Marien Moreno Catalunya
Camins Núria Font Catalunya
Resilència Núria Font Catalunya
Pati de pedres (L'última cançó dels refugiats) Ricard  Muné Ballús Catalunya
Rosa M. Crespo L'aigua és vida Catalunya
Antiphysis III Steve Vasiliou Grecia
Open up to the people Manuel Steer  

 

 


Obras seleccionadas en secciones especiales fuera de competición:

SECCIÓN: LOS NUEVOS CATALANES, LA INTEGRACIÓN EN CATALUNYA

Título Autor/es País de producción
El nostre barri: Trinitat nova Film realitzat en el marc del programa Cinema en
curs per alumnes de 1r d’ESO de l’Institut Escola Trinitat Nova (Barcelona) amb l’acompanyament de Pilar Armengol, Ariadna Gàlvez, Jordi Saladrigas
(professors) i Daniel Lacasa (cineasta)
Catalunya
Badia Rock City Nando Caballero Catalunya
Sara Eva Cruells López Catalunya
Francisco Alegre, La Memoria Barraquista Oscar Dhooge Catalunya

 

SECCIÓN: UNA MIRADA AL CINE IRANí

Título Autor/es País de producción
The Man Who Forgot To Breathe Saman Hosseinpuor Irán
Song of hands (Avaze dastha) Hamze Zarei Irán
Forouzan Mirabbas Khosravinezhad Irán
Utopia Mahdi Ghorbani Irán

The Last Embrace (*)

(*) film a competición en la sección de cortos)

Saman Hosseinpuor Irán

Obras seleccionadas en secciones de competición

TÍTULO DIRECTOR AÑO VERSIÓN PAÍS PRODUCCIÓN SECCIÓN DURACIÓN (minutos)
PALABRAS DE CARAMELO Juan Antonio Moreno Amador 2016 Muda / Sin diálogos España Cortometraje 20
Madres de Luna Alicia Albares 2017 Muda / Sin diálogos España Cortometraje 15
DENTRO DEL SISTEMA  Fco. Javier Rubio 2017 Castellano España Cortometraje 12
The Positive Kids Dani  Planas Labad, José Bautista 2016 Swahili, Inglés Subtítulos: Catalán Cataluña Cortometraje 16
BOLINGO. EL BOSQUE DEL AMOR Alejandro G. Salgado 2016 Inglés. Subtítulos: Castellano España Cortometraje 30
5105, HISTORIA DE UNA FUGA DE MAUTHAUSEN Diego González  2017 Castellano España Cortometraje 29
MI MALETA Cristina L. Justribó 2016 Castellano Catalunya Cortometraje 12
MI REGALO Gabriel Lúgigo 2016 Castellano España Cortometraje 5
Nomeolvides Miguel Berzal De Miguel 2016 Castellano España Cortometraje 17
SILENCIO Carlos Palacios-Pelletier de la Lastra 2016 Castellano España Cortometraje 13
PEMPA TORNA A GOLI Josep Perez 2017 Catalán, Nepalés
Subtítulos: Catalán
Catalunya Montaña 53
Solo BASE - From Climbing to Jumping Xavier Coll 2016 Castellano Catalunya Montaña 37
MUZTAGH ATA 2011  Pito Costa 2011 Catalán Catalunya Montaña 45
Art of route setting Pere Herms Clapers 2016 Castellano Catalunya Montaña 43
PIONERS Miquel Pérez, Miquel Vilaplana 2014 Catalán Catalunya Montaña 81
Un puente entre dos mundos Pascal Gélinas 2016 Castellano Canadá Medioambiente 51
Fronteiras de enerxía animal Plácido Romero 2017 Castellano España Medioambiente 20
Refugiados David Rodríguez Muñiz  2017 Castellano, Inglés
Subtítulos: Castellano
España Medioambiente 14
CHAPAPOTE O NO  Ferran Llagostera 2005 Castellano España Medioambiente 90
SASHA Fèlix Colomer 2016 Ruso, Catalán
Subtítulos: Catalán
Catalunya Largometraje 54
9 DÍAS EN HAITÍ  J.A. Bayona 2015 Castellano, Criollo, Francès i Inglés
Subtítulos: Castellano
España Largometraje 38
ABANS DE LA NEVADA (Før snøen faller- Before snowfall) Hisham Zaman 2013 Àrab
Subtitols: Catalán
Noruega, Iraq Largometraje 105
SUNT INSARCINATA IN ROMANIA (Pregnant in Romania) Jesús del Cerro 2016 Romanès
Subtítulos: Castellano
Romania Largometraje 78
Gurumbé. Canciones de tu memoria negra Miguel Ángel Rosales 2016 Castellano España Largometraje 72
BLAU PASTEL IVAN AUTET PLANAS 2016 - Catalunya Reportaje de fotoperiodismo 3
Nombres olvidados Júlia Tuxans Valls 2017 - Catalunya Reportaje de fotoperiodismo 3
Pilar Júlia Tuxans Valls 2017 - Catalunya Reportaje de fotoperiodismo 3
Nosaltres també hem fet el cim Pep Mota Estrada 2016 - Catalunya Reportaje de fotoperiodismo 3
Kárate, medicina social Paulina Polkowska 2017 - Catalunya Reportaje de fotoperiodismo 3
LA OTRA FRONTERA Marc Sanye 2015-2017 - Catalunya Reportaje de fotoperiodismo 3
El Hogar Thierry Dana 2016 - Catalunya Reportaje de fotoperiodismo 3
Dependiente, perder la movilidad y vivir entre recuerdos del pasado. Iván López Cano 2016-2017 - Catalunya Reportaje de fotoperiodismo 3
L'antiga pedrera de Bakoteh Cristian Sarmiento 2015 - Catalunya Reportaje de fotoperiodismo 3

Obras seleccionadas para proyectarlas fuera de concurso      

VALADREDO Oriol Riart Arnalot 2015 Catalán Catalunya Pirineos 25
EL VIATGE DE LA FITZ Pito Costa Pirineos 21
XERALLO. L’OBLIT ENTRE LES MUNTANYES  A Bao A Qu – Cinema en curs  Pirineos 13
SOL BLANC (White sun - Seto Surya)  Deepak Rauniyar 2016 Nepalés
Subtítulos: Catalán
Nepal, EEUU, Paises Bajos, Qatar Largometraje 90

Subscripció a informació / Suscripción a información / News subscription

Aquest és el formulari de subscripció a notícies.
En compliment de la nova normativa europea GDPR, el TERRA GOLLUT film festival - Dinàmic Enginy SLU utilitzarà la informació que proporcioneu en aquest formulari per estar en contacte amb tu i per proporcionar actualitzacions sobre les nostres activitats.
Confirma si acceptes rebre informació nostra:

Please enable the javascript to submit this form

Dinàmic Enginy SLU - 2020 - Contacta - Avís legal i política de privacitat