Obras seleccionadas 2018

Obras seleccionadas en secciones a competición

 SECCIÓN CORTOMETRAJE

Título Autor/es País de producción
Ainhoa Iván Sáinz-Pardo España
2x1=1 Jesús de Farinña España
Menu Carlos Bigorra Badia España
72% Luís Quílez Catalunya
Remember everything, to not forget anyone Enrico Chiarugi Italia
Indios y Vaqueros Emilia Ruiz Catalunya
Block 24 Fernando Pozo España
Vuelta al mundo Leticia Dolera España
CERDITA Carlota Pereda España
The Last Embrace Saman Hosseinpuor Irán
En cuarto oscuro Luigi  Abanto Varese España
D'hom Javier Blanco, Francesc Colomina España

 

 SECCIÓN LARGOMETRAJE

 

Título Autor/es País de producción
Volar Bertha Gaztelumendi  España
Facing death with wirecutter Sarwar Abdullah Iraq
3000 Nits  Mai Masri Palestina, Francia, Líbano, Jordania, UAE, Qatar
La meva pell Realitzadors: Carlos Collazos i Judit Aranda
Productor: Josep Cabayol
Catalunya
Perseguits i salvats

Directors: Daniel Serra i Jaume Serra
Productor: Daniel Domenjó 

Catalunya
The cinema travellers Shirley Abraham, Amit Madheshiya India
Peixos d'aigua dolça
(en aigua salada)
Marc Serena i Biel Mauri Catalunya
The Albino's Trees  Masakazu Kaneko Japón

SECCIÓN MEDIO AMBIENTE

Título Autor/es País de producción
Las mujeres del Wangki Rossana Lacayo Nicaragua
The Book Ark Jan Schekauski Alemania
Owino Javier Marín & Yusuf Razzaque España
The Albino's Trees Masakazu Kaneko Japón
Durienses: Las especies endémicas del Duero Carlos Rodríguez España 

 

SECCIÓN MONTAÑA

Título Autor/es País de producción
Aires al cim Xavi Rodrigo Catalunya
Dhaulagiri, ascenso a la montaña blanca Guillermo Glass & Cristián Harbaruk Argentina / Nepal
La TPE Travessa del Pirineu amb Esquís Xavi Fanlo, Isaac Moreno, Edu Rifa Catalunya
Islàndia Pep Hubach Catalunya
Parasol Peak Tom Tanzer Austria
Amazigh 4.167 Alícia Almiñana i Eduard Jornet Catalunya

SECCIÓN REPORTAGES DE FOTOGRAFÍA

Título Autor/a País de producción
Camins Cristian Coll Catalunya
Cicatrices David Arribas España
Vietnam waterworld Frédéric Becquelin Miler Francia
Schlag. El sacrificio de un deporte Marien Moreno Catalunya
Camins Núria Font Catalunya
Resilència Núria Font Catalunya
Pati de pedres (L'última cançó dels refugiats) Ricard  Muné Ballús Catalunya
Rosa M. Crespo L'aigua és vida Catalunya
Antiphysis III Steve Vasiliou Grecia
Open up to the people Manuel Steer  

 

 


Obras seleccionadas en secciones especiales fuera de competición:

SECCIÓN: LOS NUEVOS CATALANES, LA INTEGRACIÓN EN CATALUNYA

Título Autor/es País de producción
El nostre barri: Trinitat nova Film realitzat en el marc del programa Cinema en
curs per alumnes de 1r d’ESO de l’Institut Escola Trinitat Nova (Barcelona) amb l’acompanyament de Pilar Armengol, Ariadna Gàlvez, Jordi Saladrigas
(professors) i Daniel Lacasa (cineasta)
Catalunya
Badia Rock City Nando Caballero Catalunya
Sara Eva Cruells López Catalunya
Francisco Alegre, La Memoria Barraquista Oscar Dhooge Catalunya

 

SECCIÓN: UNA MIRADA AL CINE IRANí

Título Autor/es País de producción
The Man Who Forgot To Breathe Saman Hosseinpuor Irán
Song of hands (Avaze dastha) Hamze Zarei Irán
Forouzan Mirabbas Khosravinezhad Irán
Utopia Mahdi Ghorbani Irán

The Last Embrace (*)

(*) film a competición en la sección de cortos)

Saman Hosseinpuor Irán

Subscripció a informació / Suscripción a información / News subscription

Aquest és el formulari de subscripció a notícies.
En compliment de la nova normativa europea GDPR, el TERRA GOLLUT film festival - Dinàmic Enginy SLU utilitzarà la informació que proporcioneu en aquest formulari per estar en contacte amb tu i per proporcionar actualitzacions sobre les nostres activitats.
Confirma si acceptes rebre informació nostra:

Please enable the javascript to submit this form

Dinàmic Enginy SLU - 2020 - Contacta - Avís legal i política de privacitat